Haber

California Bush Yangını Söndürme Sırasında İki Helikopter Çarpıştı: 3 Kişi Hayatını Kaybetti

Kaliforniya’nın Riverside ilçesinde bir orman yangınını söndürmeye çalışan iki helikopter havada çarpıştı. Pazar akşamı meydana gelen kazada üç kişi öldü.

Çarpışma yerel saatle 19:20 civarında meydana geldi ve gruplar, Cabazon yakınlarındaki 20 dönümlük Kızılderili topraklarında çıkan yangını söndürmeye çalışıyorlardı. Riverside County Şerif Ofisi, çarpışmanın Pipeline Road ve Apache Trail bölgesinde meydana geldiğini duyurdu. Helikopter tepeye çarptığında pilot ve iki mürettebat öldürüldü.

KABC’ye göre ikinci helikopter sert iniş yaptı ancak önemli bir yaralanma bildirilmedi. Kazaya karışan helikopter, California Ormancılık ve Yangından Korunma Bakanlığı’na ait sözleşmeli bir helikopterdi. Hayatını kaybeden üç mürettebat üyesinin sözleşmeli pilot, bölüm şefi ve bölüm kaptanı olduğu belirlendi.

“Bu, itfaiye camiası, Cal Fire ve Riverside İlçe İtfaiyesi için trajik bir kayıp. Personelin ailesine ve meslektaşlarına en derin taziyelerimizi ve üzüntülerimizi ifade etmek istiyorum.” söz konusu.

haber-kibriscik.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu