Haber

MHP lideri Bahçeli’nin açıklaması Yüksekova’da heyecan yarattı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin yeni iller ile ilgili açıklaması Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde heyecan yarattı.

2017 yılından itibaren Yüksekova’nın il olacağı açıklamalarına bir yenisi daha eklendi. Partisinin TBMM’deki grup toplantısında konuşan MHP lideri Bahçeli, “Yeni yüzyılda 100 ilden oluşan idari yapısıyla gücüne güç katmış bir Türkiye’yi inşa etmek ve canlandırmak mümkündür. bin ilçe” ve Yüksekova’nın yeniden il olma ihtimalinin gündeme gelmesi vatandaşlarda heyecan yarattı.

“Yüksekova zaten il olmayı hak etti”

Yüksekova Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Salih Özdemir, Yüksekova’nın il olması için yıllardır davetlerini tazelediklerini belirterek, “MHP Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli küme toplantısında yaptığı açıklamada 19 ilçe olduğunu belirtti. İl statüsüne alınacak.Bunlardan biri Yüksekova.Bu bizde heyecan yarattı.Yüksekova Ticaret ve Sanayi Odası olarak 2017 yılında Cumhurbaşkanımıza bu ilden bahsettik.Ancak Cumhurbaşkanımız 2017 yılında Yüksekova’yı il yapacaklarını söyledi. Kısa sürede Yüksekova coğrafyası ile ili hak etmiş bir ilçedir.Nüfusumuz Şemdinli ve Derecik ile birlikte 200 bini aşıyor.Biz de heyecanla bekliyoruz ve umutluyuz.İnşallah Yüksekova en kısa zamanda il olacak. Bunda emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz” dedi.

“Yüksekova’yı il yapmak için her yerde çalıştık”

Yüksekova’nın il olmasıyla birlikte bölge ekonomisinin de canlanacağını belirten Yüksekova Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Vedat Çoğaç, “Yıllardır Yüksekova’nın il olması için her türlü çabayı sarf ettik. Şemdinli Yüksekova’nın il olmasıyla Derecik ve Derecik ilçelerinin rahat bir nefes alacaklarını belirterek, “İl olmak bölge ekonomisinin can damarı olacak. Her vatandaş gibi biz de çok heyecanlıyız. İnşallah yerel seçimlerden önce bu karar verilir. Bu güzel çalışmada emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz.”

“Bundan Yüksekova esnafı olarak çok memnunuz”

Karardan çok memnun olduklarını belirten Sehat Çoğaç isimli esnaf, “Çok olumlu ve güzel bir açıklama oldu. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 19 ilçenin il olacağını açıklamasıyla bizleri heyecanlandırdı. Herkese çok teşekkür ediyoruz. Çünkü Yüksekova gerçekten il olmayı hak ediyor.”

Çok mutlu olduklarını ifade eden Aydın Erez isimli vatandaş, “Bu kararı çok olumlu buluyoruz. Cumhurbaşkanımız da Yüksekova’nın il olacağının sözünü verdi. Bahçeli’nin söylemesi bizi daha da sevindirdi. İl olacağız” dedi. dedi. – HAKKARI

kelkithaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu